Poza biurem

Krzesła pracownicze

krzesla pracowniczeKrzesła pracownicze do dość ogólne określenie. Może oznaczać krzesła biurowe dedykowane środowisko biurowemu, krzesła pracownicze kasjerskiej dedykowane pracownikom zatrudnionym do pracy przy obsłudze kasy. Kolejny rodzaj krzeseł pracowniczych to specjalistyczne krzesła obrotowe dedykowane stanowiskom przemysłowym, produkcyjnym, laboratoryjnym oraz warsztatowym.
Krzesła pracownicze biurowe posiadają siedzisko wykonane z pianki pokrytej tkaniną i oparcia tapicerowane, szytego lub ten najnowsze projekty z siatkowym oparciem. Są to produkty najbardziej designerskie z rodziny krzeseł pracowniczych. Są wizytówką każdej firmy , biura w którym się znajdują. Duże znaczenie ma zakres możliwości regulacyjnych. Ten najprostszy mechanizm czyli regulacja wysokości siedziska w tym krześle posiada najmniejszy zakres regulacji ( w odróżnieniu od foteli kasjerskich i specjalistycznych ). Wynika to tak naprawdę z naturalnych potrzeb pracy siedzącej przy biurku. Najważniejszym elementem tego krzesła jest mechanizm główny sterujący siedziskiem i oparciem. Krzesło w biurze jest użytkowane najdłużej przez pracownika ( pomijając rotacyjny system pracy na krześle kasowym ). Z tego powodu dąży się do jak najszerszego zakresu możliwości regulacyjnych. Tak by dopasować oparcie z siedziskiem to potrzeb i budowy ciała danego pracownika. Raz przyporządkowane krzesło jest użytkowane przez cały czas. Takie rozwiązania nazywane są ergonomicznymi. Dzięki zaawansowanemu mechanizmu, krzesło pracownicze biurowe będzie niemal idealnie dopasowane do ciała użytkownika. Właśnie takie rozwiązania powodują, że krzesła biurowe są najdroższymi z całej pracowniczej rodziny. Należy jednak wziąć pod uwagę podłokietniki i zagłówek, których nie ma w innych krzesłach. Drugi czynnik wyróżniający to zdecydowanie lepiej wyprofilowane i wyższe oparcie często w siatkowej formie.
Kolejna grupa to produkty specjalistyczne. Posiadają zdecydowanie większy zakres możliwości regulacyjnych związanych z pułapek siedziska. Takie stanowiska pracy mają charakter precyzyjny i niestandardowe potrzeby, często zmieniające z wraz z kolejnymi zadaniami. Dlatego tak bardzo potrzeba wspomnianych wcześniej możliwości. Najwyższa możliwa pozycja krzesła do poziom 70-78 cm. Przy siedzeniu na tej wysokości nogi wiszą w powietrzu. Aby wyeliminować ten problem konieczne jest zastosowanie ring ( podnóżka), na którym można oprzeć nogi. Po tym elemencie najłatwiej poznać taki produkt. Kolejny element to antypoślizgowa warstwa siedziska, tak bardzo potrzebna w kontekście bezpieczeństwa i precyzji wykonywanych zadań. Siedzisko i oparcie wykonane jest z materiału odpornego na zabrudzenia różnymi substancjami roboczymi.
Trzecia grupa należąca do rodziny krzeseł pracowniczych do produkty kasjerskie. Krzesło posiada zazwyczaj prosty regulator pozycji oparcia z siedziskiem oraz typowo tapicerowaną, materiałową strukturę. Jest to rozwiązanie charakterystyczne dla rodziny biurowej Z drugiej strony krzesło posiada niestandardowy, szerszy zakres możliwości sterowania wysokości pułapu siedziska i charakterystyczny ring ( podobieństwo do rodziny specjalistycznej ). Ten rodzaj asortymentu dedykowany jest pracownikom kasowym, z racji małej ilości miejsca produkt ten musi mieć dość ograniczone wymiary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *