Poza biurem

Wyposażenie pomieszczeń szkoleniowych

krzesła konferencyjne do sal szkoleniowychSzkolenia dla firmy, różnego rodzaju wykłady, spotkania tematyczne odbywają się zazwyczaj w małych salach. Liczba osób na szkoleniu nie może być zbyt duża. W zależności od formy i rodzaju szkolenia liczba uczestników wynosi od 6 do 25 osób. Takie kameralne sale nie są zbyt bogato wyposażone. Zazwyczaj tablica do pisania, rzutnik do wyświetlania prezentacji i materiałów oraz krzesła konferencyjne. Ten ostatni przedmiot wydaje się dość naturalnym i nie wymagającym komentarza, a jest zupełnie odwrotnie.
Krzesło to przedmiot na którym uczestnik szkolenia spędza niemal cały czas przebywania na szkolenia, poza przerwami rzecz jasna. Bagatelizowanie roli krzesła i tanie wybory prowadzić będą to dużego dyskomfortu podczas szkolenia. W takich miejscach całkowicie powinno się odrzucać próby jakichkolwiek oszczędności, gdyż chcą zyskać w ten sposób, zdecydowanie więcej się starci. Jeśli krzesła konferencyjne będą niewygodne, uczestnik szkolenia zapamięta mało jedynie to, że miejsca te były strasznie niewygodne. Po drugie duże rozproszenie na sali zostanie błyskawicznie zauważone przez prowadzących, którzy będą musieli wysilać się bardziej by zaciekawić uczestników. Podczas prezentacji prowadzący zmieniają się, zajmują miejsca uczestników i wtedy na własnym ciele doświadczą nie wygody. Być może dalej korzystać z sali ( kolejne szkolenia), lecz niski komfort i niewygoda krzeseł będzie argument w negocjacjach. Wynajmujący będzie chciał w ten sposób „ugrać”, obniżyć koszt. Nie patrząc na te powyższe rozważania w osobie dokonujące wyboru krzeseł powinno zwyciężyć człowieczeństwo. Wygoda podczas siedzenia to nie wymysł, lecz naturalna potrzeba wynikająca z nieustannego podnoszenia standardów życia.
Jakie więc powinny być krzesła ? Przede wszystkim wytrzymałe. Nie ma gorszego uczucia niż poczucie chwiejności krzesła. Często takowe zjawisko może powstać w wyniku niewłaściwego użytkowania – np. bujania. Dlatego warto wybierać fotele konferencyjne ze zwiększą wytrzymałością stelaża lub płozy. Często w wyborze krzesła pojawia się wariant wyboru maksymalnej wytrzymałości. Kolejny czynnik to odpowiednie wyprofilowanie. Szczególne znacznie ma profil oparcia, szczególnie gdy jego wysokość jest stosunkowo niska. Na końcową wygodę ogromny wpływ ma rodzaj pianek stosowanych w ramach wypełnienie siedziska i oparcia. Dla krzeseł szkoleniowych warto wybierać ten najtrwalsze – integralne wylewane w całości.

Zdjęcie pobrane z serwisu : https://pixabay.com/pl/klasa-preparat-przedsi%C4%99biorca-praca-1227090/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *